بجای اینکه از انواع نوشابه و ماء‌الشعیر حین تمرینات ورزشی‌تان در باشگاه استفاده کنید، می‌توانید با ترکیب چندین میوه، نوشیدنی های انرژی زا طبیعی برای خودتان درست کنید؛ و پیش از اینکه بخواهید آن‌ها را داخل بطری‌های مخصوص ورزشی‌تان بریزید، کمی نوشابه انرژی زا به آن اضافه کنید تا طعم و مزه‌ای فوق‌العاده پیدا کند.

در این مقاله قصد داریم شما را تا 5 رسپی از انواع نوشیدنی های انرژی زا طبیعی برای ورزش با استفاده نوشابه‌های انرژی زا آشنا کنیم:

  1. نوشیدنی ترکیبی آب نارگیل و لیموناد

در آب نارگیل به تنهایی آنقدر عنصر انرژی‌زا وجود دارد که ورزشکاران همیشه یک بطری از آن با خود به همراه دارند و قبل و بعد از تمرینات ورزشی‌شان از آن استفاده می‌کنند. اما ترکیب آب نارگیل در کنار لیموناد و نوشابه انرژی زای هُک، یکی از انواع نوشیدنی ‌های انرژی زا طبیعی شگفت‌انگیز ایجاد می‌شود.

مواد لازم: یک فنجان آب نارگیل، یک قاشق غذاخوری عسل، نمک به اندازه کافی، نصف قاشق غذاخوری آب‌لیمو و 125 میلی‌لیتر نوشابه انرژی زای هُک.

طرز تهیه: ابتدا نمک، عسل و آب‌لیمو را در یک لیوان شیشه‌ای می‌ریزید و سپس آن‌ها را آن‌قدر هم می‌زنید تا عسل به طور کامل در آن حل شود. سپس، آب نارگیل و نوشابه انرژی زای هُک را به آن اضافه می‌کنید. چند قالب یخ را هم داخل آن می‌گذارید و آن را نوش جان می‌کنید.

  1. نوشیدنی ترکیبی آب انبه

همه‌جا می‌توان انبه‌های سبز پیدا کرد و از ترکیب انبه سبز، کمی نمک و چند قلم ادویه تند، یک نوشیدنی با طعم و مزه‌ای فوق‌العاده برای تمرینات ورزشی درست کرد. این نوشیدنی را می‌توان حین ورزش و استراحت در باشگاه‌های ورزشی نوش جان کرد و کلی انرژی از آن دریافت نمود.

مواد لازم: 250 گرم انبه سبز، نصف قاشق غذاخوری نمک سیاه و سفید، نصف فنجان شکر، کمی پودر چیلی، 125 میلی‌لیتر نوشابه انرژی زای هُک

طرز تهیه: ابتدا به طور کامل انبه‌ها را می‌شویید، سپس آن‌ها را می‌جوشانید تا کاملاً نرم شوند. سپس بگذارید خنک شوند، سپس پوست‌شان را می‌کنید و له‌شان می‌کنید و به حالت خمیری درشان می‌آورید.

در ادامه به خمیر، نمک، پودر چیلی و شکر اضافه می‌کنید و آن‌ها را با هم می‌زنید. سپس آن را داخل یخچال می‌گذارید تا کاملاً خنک شود و در نهایت نوشابه انرژی زای هُک را به آن میفزایید.

نوشیدنی های انرژی زا طبیعی برای ورزش
  1. نوشیدنی ترکیبی موز و نارگیل

موز و نارگیل هر دو مملو از پتاسیم هستند و نوشیدنی با ترکیب این دو یکی از انواع نوشیدنی های انرژی زای طبیعی خوشمزه و مقوی برای ورزشکاران محسوب می‌شود.

مواد لازم: نصف موز، نصف فنجان آب نارگیل، 125 میلی‌لیتر نوشابه انرژی زای هُک، یک‌چهارم فنجان ماست داهی

طرز تهیه: موز و آب نارگیل و نوشابه انرژی زا را در کنار ماست داهی داخل مخلوط‌کن‌تان بریزید. سپس چند قطعه یخ داخلش بیندازید و نوش جان کنید.

  1. نوشیدنی ترکیبی اسفناج، آناناس و سیب

از خواص و مزایای فوق‌العاده اسفناج هرچه که بگوییم کم گفتیم؛ در یک نوشیدنی ترکیبی، اگر اسفناج با سیب مملو از شکر و پتاسیم و آناناس استثنایی را اضافه کنید، یکی از انواع نوشیدنی های انرژی زا طبیعی را برای ورزش در روزهای تمرینات ورزشی‌تان در باشگاه در اختیار خواهید داشت.

مواد لازم: یک فنجان اسفناج، یک فنجان تکه‌های آناناس، یک فنجان سیب، سه قاشق غذاخوری لیمو و یک‌چهارم از یک قوطی 250 میلی‌لیتری نوشابه انرژی زای هُک

طرز تهیه: کافی است همه مواد لازم آورده‌شده در فوق را در مخلوط‌کن‌تان بریزید و آن‌ها را با هم مخلوط و سپس نوش جان کنید.

  1. نوشیدنی ترکیبی نارگیل و هندوانه

و آخرین نوشیدنی در بین انواع نوشیدنی های انرژی زا طبیعی برای ورزش می‌رسیم به معرفی نوشیدنی هنداونه نارگیل که بسیار خوشمزه و مقوی بوده و کاملاً مناسب ورزشکاران است.

مواد لازم: یک ربع قاچ از هنداونه بدون دانه، نصف لیوان آب نارگیل، 125 میلی‌لیتر نوشابه انرژی زای هُک و کمی نمک دریایی

طرز تهیه: کافی است همه مواد لازم آورده‌شده در فوق را در مخلوط‌کن‌تان بریزید و آن‌ها را با هم مخلوط و سپس نوش جان کنید.

در این مقاله ما شما را با 5 رسپی از انواع نوشیدنی های انرژی زا طبیعی با ترکیباتی همچون نارگیل، لیمو، انبه، موز، آناناس، سیب و طالبی آشنا کردیم. اگر می‌خواهید دست پر به سراغ تمرینات سخت ورزشی‌تان در باشگاه بروید و با انرژی کامل فعالیت کنید، می‌توانید با خرید چند قوطی نوشیدنی انرژی زای هُک از فروشگاه‌ها و مراکز خرید سراسر کشور و چند کیلو میوه برای درست کردن بهترین نوشیدنی‌ها، لحظاتی شگفت‌انگیز را برای خودتان رقم بزنید.